Jak przygotować biuro do przeprowadzki? 7 kroków do sukcesu

Nawet najmniej skomplikowana przeprowadzka może przyprawić Cię o zawrót głowy – a co dopiero ta, która dotyczy Twojej firmy. Sprzęt, meble, dokumentacja – jak dopilnować, by całe wyposażenie biura dojechało w komplecie i bez uszczerbku do miejsca docelowego? Jak zadbać przy tym o interesy pracowników? Poznaj triki, które polecamy naszym Klientom. Z nimi na pewno Ci się wszystko uda!Przeprowadzka biura – najważniejsza jest organizacja. Kluczem do przeprowadzkowego sukcesu jest planowanie. Dzięki niemu ograniczysz chaos powstający podczas przenoszenia przedmiotów. Nim przystąpisz do pakowania, wypisz terminy oraz osoby, które należy o wszystkim poinformować oraz czynności, jakie trzeba wykonać. Jak do tego podejść? Na pewno na początku nie będzie Ci łatwo, ale w końcu z chaosu wyłoni się zarys planu doskonałego. Skorzystaj z naszych porad, by sprawnie przejść przez proces przeprowadzki biura!Przeprowadzki firm krok po kroku. Zobacz, jak zorganizować swoje działania, by pokonać trudności towarzyszące przenoszeniu całego wyposażenia przedsiębiorstwa.

1. Ustal przybliżoną datę i poinformuj pracowników. Nie musisz od razu określać dokładnej daty wyprowadzki, choć pewnie będzie ona powiązana z terminem ustania praw do zajmowania obecnego lokalu. Przybliżoną datę jednak powinieneś przekazać pracownikom, by mogli ustosunkować się do zmiany miejsca pracy. Jeśli przenosisz siedzibę firmy daleko, niektórzy z nich mogą chcieć złożyć wypowiedzenie ze względu na skomplikowane dojazdy. Będą Ci wdzięczni, że mogą znaleźć nowe zatrudnienie z wyprzedzeniem. Ty również zyskasz czas na zorganizowanie rekrutacji, jeśli wystąpi taka potrzeba.

2. Przeprowadź gruntowne porządkiNim przystąpicie do pakowania, zleć pracownikom usunięcie z ich stanowisk zbędnych przedmiotów. Stara, nieważna dokumentacja, niepiszące długopisy, niesprawne sprzęty – nie ma potrzeby tego wszystkiego pakować i przewozić do nowego biura. Pozbądźcie się niekoniecznych rzeczy jeszcze przed przeprowadzką firmy – to najlepszy czas na porządki.

3. Znajdź i umów firmę przeprowadzkową. Zrób to z wyprzedzeniem, by znaleźć dogodny termin i zarezerwować potrzebną liczbę pracowników i samochodów. Przed wyborem sprawdź opinie o firmach. Usługi przeprowadzkowe w takim mieście jak Warszawa świadczy wiele podmiotów. Na pewno znajdziesz taki, jakiemu można zaufać i który zachęci Cię ceną. Tanie przeprowadzki biur są w zasięgu ręki!

4. Spisz i ponumeruj rzeczy oraz kartony. Każdy przedmiot, który pakujesz czy foliujesz, powinien zostać spisany i ponumerowany po to, by uniknąć niekontrolowanych zaginięć sprzętu. Sięgając do notatek, od razu będziesz wiedzieć, czy coś się zgubiło lub uległo zniszczeniu. Najlepiej stworzyć numerację w oparciu o wyposażenie pomieszczeń, by pracownicy firmy przeprowadzkowej mogli od razu przenosić rzeczy na przypisane im miejsca.

5. Opróżnij szafki. Podstawa, o której często zapomina się w czasie przeprowadzki biura: szafki oraz szuflady biurek powinny zostać opróżnione, by ułatwić ich przenoszenie. Drobne przedmioty pakuj do kartonów, opisując je kolejno lub powierzając to zadanie pracownikom. Gdy każdy zadba o rzeczy ze swojego najbliższego otoczenia, łatwiej będzie rozłożyć je na miejscu.

6. Zabezpiecz meble. Każdy element umeblowania i sprzęt powinien zostać zabezpieczony na wypadek uszkodzeń mechanicznych. Przyda Ci się do tego folia bąbelkowa, stretch, taśma klejąca i kartony.

7. Zaplanuj ustawienie nowego biura. Jeszcze przed zapakowaniem wyposażenia przez firmę przeprowadzkową przekaż do jej kierownika plan ustawienia przyszłego biura. Dzięki temu wskazane w nim sprzęty od razu znajdą się w przeznaczonych dla nich pomieszczeniach, a Twoi pracownicy z łatwością przystąpią do urządzania nowego miejsca.

Zależnie od wielkości firmy i specyfiki branży, przeprowadzka może przysporzyć Ci mniejszych lub większych kłopotów. Wiedz jednak, że możesz tanio przenieść swoje biuro w Warszawie, korzystając z usług specjalistów. To oni pomogą Ci opanować logistyczne aspekty całego przedsięwzięcia i sprawią, że sprzęt, umeblowanie i dokumentacja dojadą na swoje miejsce bez szwanku. Powierz im to zadanie i przekonaj się, że można przeprowadzać się z przyjemnością!

https://transportprywatny.com/przeprowadzki-biur-i-lokali/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s